Çürük tahta çivi tutmaz

Gerçek niteliğini yitirmiş, aslı bozulmuş, eskimiş, işe yaramaz bir hale gelmiş bulunan bir şeyi, ne kadar uğraşırsak uğraşalım faydalanabilecek bir duruma getiremeyiz. Şahsiyetini yitirmiş, soyluluğu kalmamış, kaypak ve güvenilmez kimselerle bir işe girişilemez. Bu gibi kimselerle kurulacak ilişkilerin sonu hüsranla biter.

Esas niteliği bozulmuş bir şeyi eski haline getirmek mümkün değildir. İşe yaramayan yada sonradan o duruma gelmiş bulunan bir şeyi, ne kadar uğraşırsanız işe yarar bir duruma getiremezsiniz. Bozulan bir şeyin eski halini alması imkansızdır.

Gerçek kalitesini kaybeden, bozunmuş, modası geçmiş ve işe yaramaz hale gelen bir şey yapamayız, ne kadar çok uğraşsak da. Kişiliklerini kaybeden, asaleti olan, güvenilmez ve güvenilmez olanlarla bir iş başlatılamaz. Bu tür insanlarla ilişkiler hayal kırıklığıyla sonuçlanacaktır.

Kalitesi düşük olan bir şeyi geri yüklemek mümkün değildir. Ne kadar uğraşsanız da, işe yaramayan veya o duruma, yararlı bir duruma gelen bir şey yapamazsınız. Bozulan bir şeyin eski olması imkansızdır.

  • Çürük tahta çivi tutmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çürük tahta çivi tutmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çürük tahta çivi tutmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çürük tahta çivi tutmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çürük tahta çivi tutmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çürük tahta çivi tutmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri