Çıkmadık canda umut vardır

İnsanların ölümü ve dirilişi yüce Allah'ın takdirine bağlıdır. Bu bakımdan eceli gelmeyen kimsenin, ölümcül haldede olsan canı çıkmadığı sürece iyileşeceğinden umut kesilmez. İşlerimiz içinde durum böyledir.

Kötü giden, felakete uğrayan işlerin yok olma noktasına gelmiş olsada düzelmeyeceğini kim söyleyebilir. Yüce Allah'tan hiçbir durumda umut kesilmez. İnsanlar ne zaman öleceği hakkında en ufak bir bilgi sahibi değildir.

Kişi kötü bir hastalığa yakalansa bile hayatta olduğu sürece, iyileşeceğine dair her zaman bir umudu olmalıdır. Aynı şekilde bir işimiz kötü de gitse onu yoluna koyabilmek için hayatta olduğumuz sürece umudumuzu kesmemeliyiz. İnsanların ölümü ve dirilişi Yüce Allah'ın takdirindedir.

Bu bakımdan, ölü zamanı olmayan hiç kimsenin, ölmediği sürece iyileşeceğini ummak mümkün değildir. Çalışmalarımızda durum böyledir. Kim kötüye giden ve felaket olan şeylerin yok olma noktasına ulaşmış olsalar bile düzelmediğini söyleyebilir.

Hiçbir durumda Yüce Allah'tan umut kesilemez. İnsanlar ne zaman ölecekleri hakkında en ufak bir bilgiye sahip değildir. Kişi hayatta olduğu sürece, kötü bir hastalığı olsa bile, her zaman iyileşeceği umuduna sahip olmalıdır.

Aynı şekilde, bir işimiz kötüye giderse, yoluna koyabildiğimiz sürece hayatta olduğumuz sürece umudumuzu kaybetmemeliyiz.

  • Çıkmadık canda umut vardır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çıkmadık canda umut vardır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çıkmadık canda umut vardır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çıkmadık canda umut vardır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çıkmadık canda umut vardır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çıkmadık canda umut vardır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri