Çalma elin kapısını çalarlar kapını

Kimseye kötülük yapma, kimseyi arkasından çekiştirme, bu tür hareketlerden kaçın. Yoksa günü gelir, benzer bir şeyi onlarda sana yaparlar ve zor durumda kalırsın. Kimseye kötülük yapma yoksa onlarda sana aynı kötülüğü yaparlar.

Kişi hayatında bilerek ve isteyerek kimseye kötülük yapmamalıdır. Böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde, günün birinde benzer olumsuzlukları yaşaması muhtemeldir. Kötülük yapanlara iyilikle karşılık verildiği sık rastlanan bir durum değildir.

Başkalarına kötülük edenler, bu davranışı yaparken birilerininde kendilerine aynı şeyi yapabileceğini düşünerek yaptıklarından vazgeçmeleri gerekir. Kimseye kötülük yapma. Yoksa aynı kötülüğü onlarda sana yaparlar.

İnsanlara kötülük yapmayı kararlaştırmadan önce iyi düşünmelidir. Kötülük, kötülüğü doğurur. Bundan dolayı kimseye kötülük yapılmamalıdır.

Kimseye kötülük yapmayın, kimseyi arkadan çekin, bu tür eylemlerden kaçının. Aksi takdirde, gün gelecek, size benzer bir şey yapacaklar ve zor bir durumda olacaksınız. Kimseye kötülük yapmayın yoksa onlar da sizin için aynı kötülüğü yaparlar.

Kişi bilerek ve isteyerek yaşamda kimseye kötülük yapmamalıdır. Böyle bir durum meydana gelirse, bir gün benzer dezavantajlar yaşayacaktır. Kötü yanıt verenlerin nezaketle cevaplanması yaygın bir durum değildir.

Başkalarına kötü olanların, bu davranışı gerçekleştirdiklerinde yaptıklarından vazgeçmeleri gerekir, birileri de aynı şeyi kendileri için yapabileceğini düşünür. Kimseye kötülük yapma. Yoksa aynı kötülüğü sana yaparlar.

İnsanlara kötülük yapmaya karar vermeden önce iyi düşünmelidir. Kötülük kötülüğü doğurur. Bu nedenle, kimseye kötülük yapılmamalıdır.

  • Çalma elin kapısını çalarlar kapını atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çalma elin kapısını çalarlar kapını atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çalma elin kapısını çalarlar kapını atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çalma elin kapısını çalarlar kapını atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çalma elin kapısını çalarlar kapını atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çalma elin kapısını çalarlar kapını atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri