Çarşı iti ev beklemez

Boş gezen, şurada burada dolaşan, hiç ciddi bir iş yapmayan ve aylaklığı alışkanlık edinenler düzenli bir iş yapmaya gelemezler. Çalışmaktan hoşlanmadıkları gibi kolay kolay disiplin altınada girmezler. Başıboş gezmeye alışanlar, disiplinli iş yapmaya gelemezler.

Başıboş gezen, dolaşan, ciddi bir iş yapmayan ve tembelliği alışkanlık edinenler düzenli bir iş yapmaya gelemezler. Sorumluluk gerektiren işler bu duygusu gelişmemiş, haylaz kimselere verilmemelidir. Başıboş gezmeye alışan kimseler disiplinli iş yapmaya gelemezler.

Etrafta dolananlar, burada çalışanlar, ciddi bir şey yapmazlar ve alışkanlık kazanırlar, düzenli bir iş yapamazlar. Çalışmayı sevmedikleri için kolayca disiplinli değiller. Kaçak yapmaya alışkın olanlar disiplinli işlere gelemezler.

Gezinen, dolaşan, ciddi bir iş yapmayanlar ve tembellik alışkanlığı düzenli bir iş yapamaz. Sorumluluk gerektiren işler bu duyguyu geliştirmemiştir ve kötü adamlara verilmemelidir. Kaçak yapmaya alışkın olan insanlar disiplinli işlere gelemezler.

  • Çarşı iti ev beklemez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çarşı iti ev beklemez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çarşı iti ev beklemez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çarşı iti ev beklemez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çarşı iti ev beklemez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çarşı iti ev beklemez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri