Çaydan geçerken at değiştirilmez

Başlanan bir iş, uygun sürede bitirilmeye çalışılmalıdır. Çalışma, başlangıçta istenildiği gibi olmayabilir. İşin daha başarılı yapılması için uygulanan yöntemler değiştirilebilir.

Yapılan iş çok önemli bir aşamaya gelmişken, yöntem değiştirmek, işi bırakıp başka bir işe girişmek, işi yapanları değiştirmek doğru değildir. İyi sonuçlar vermez. Bu sebeple sıkıntı yaşamamak için, işe girişmeden önce her şey en ince ayrıntısına kadar planlanmalıdır.

Bir işi yaparken o işte acemiyken, ilk zamanlar başarı elde etmemiz biraz zor olabilir. Bunun için de pes etmemeliyiz ama işi yaparken yöntem değiştirebiliriz. Ancak yapılan işin önemli bir kısmına geldiğimizde uyguladığımız yöntemi değiştirmek doğru bir hareket olmaz.

Başlatılan bir çalışma uygun zamanda tamamlanmaya çalışılmalıdır. Çalışma başlangıçta istenen şekilde olmayabilir. İşi daha başarılı hale getirmek için uygulanan yöntemler değiştirilebilir.

Yapılan iş çok önemli bir aşamaya geldiğinde, yöntemi değiştirmek, işi bırakmak ve başka bir işe başlamak, işi yapan insanları değiştirmek doğru değildir. İyi sonuç vermez. Bu nedenle işe başlamadan önce her şey en ince ayrıntısına kadar planlanmalıdır.

Bir iş yapmak konusunda deneyimsiz olsak da, ilk başta başarıya ulaşmak bizim için biraz zor olabilir. Bundan vazgeçmemeliyiz, ancak işi yaparken yöntemi değiştirebiliriz. Ancak, yaptığımız işin önemli bir kısmına geldiğimizde, uyguladığımız yöntemi değiştirmek doğru olmaz.

  • Çaydan geçerken at değiştirilmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çaydan geçerken at değiştirilmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çaydan geçerken at değiştirilmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çaydan geçerken at değiştirilmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çaydan geçerken at değiştirilmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çaydan geçerken at değiştirilmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri