Çekmeyince zor zahmet erişilmez menzile ekmeyince biçmeyince hasılat girmez ele

Çalışan, bir hizmette bulunan karşılığını bekler. Bir işte çalışmayan ve bir emek sarf etmeyenin iş sahibinden, bir ağadan ücret istemeye yüzü olabilir mi. Yol yürümeyen, gayret göstermeyen kimselerin hedefine ulaşamayacağı gibi, ekip biçmeyeninde bir hasılat toplaması mümkün değildir.

Çile çekilsin, bir emek sarf edilsin ki menzile erilsin, hasılat toplansın. Çalışan bir hizmette yanıt bekler. Bir işte çalışmayan ve sahibinden, bir ağdan ücret istemek için çaba göstermeyen kişi olabilir mi? Yürümeyen veya çabalamayanların hedeflerine ulaşması ve takımda gelir elde etmesi mümkün değildir.

İntikam acı versin, menzile ulaşan bir çaba sarf et ve geliri topla.

  • Çekmeyince zor zahmet erişilmez menzile ekmeyince biçmeyince hasılat girmez ele atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çekmeyince zor zahmet erişilmez menzile ekmeyince biçmeyince hasılat girmez ele atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çekmeyince zor zahmet erişilmez menzile ekmeyince biçmeyince hasılat girmez ele atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çekmeyince zor zahmet erişilmez menzile ekmeyince biçmeyince hasılat girmez ele atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çekmeyince zor zahmet erişilmez menzile ekmeyince biçmeyince hasılat girmez ele atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çekmeyince zor zahmet erişilmez menzile ekmeyince biçmeyince hasılat girmez ele atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri