Çerçi kızı boncuğa aşıktır

Bir insan hangi işle uğraşıyorsa yakınındakilerde o işi çok sever. Ticaretle uğraşanlar, sattıkları şeylerden evdekilerini yoksun bırakarak onların bu eşyanın özlemini çekmelerine neden olurlar. Ticaret yapanlar, sattıkları şeyleri çoluk çocuğuna vermediği için, ailedekiler bu şeylerin özlemini çeker.

Bir kişinin uğraştığı şeye çocuğu ilgi gösterir, o şeyi çok sever. Aileden biri hangi işle uğraşıyorsa o ailenin yakınındakilerde o işten hoşlanır. Bir şey üreten yada satan kişi, o şeylerden evdekileri yoksun bırakıyorsa aile fertleri üretilen veya satılan şeye özlem duyar.

Bir insan ne yaparsa yapsın onu çok seviyor. Ticaretle uğraşan kişiler, evlerini sattıkları şeyden mahrum ederek, bu eşya için özlem duymalarına neden oluyor. Tüccarlar sattıkları şeyleri yavrularına vermedikleri için, ailede olanlar bu şeyleri ister.

Çocuk bir kişinin neyle uğraştığına ilgi gösterir, onu çok sever. Ailenin uğraştığı her ne olursa olsun, ailenin yanındaki işten zevk alır. Bir şey üreten veya satan kişi evde olanlardan mahrum kalırsa, aile üyeleri üretilen veya satılan şeyi ister.

  • Çerçi kızı boncuğa aşıktır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çerçi kızı boncuğa aşıktır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çerçi kızı boncuğa aşıktır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çerçi kızı boncuğa aşıktır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çerçi kızı boncuğa aşıktır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çerçi kızı boncuğa aşıktır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri