Çirkefe taş atma üstüne sıçrar

Şerli, etrafa kötülük saçıp duran kimselerden uzak dur, zorunlu olmadıkça onlara çatma, söz atma. Çünkü onlar bir kötülük yapmak için fırsat kollarlar. Böyle bir fırsatı onlara verirsen onların kötülükleri sana bulaşır, kirlenir ve zararlı çıkarsın.

Çevrelerinde kötü, ahlaksız, edepsiz olarak tanınan kişilerin tepkisine sebep olacak davranışlarda bulunmak doğru değildir. Böylelerinin insana büyük zararı dokunur. Mümkün olduğu kadar böyle kişilerden uzak durmak kişinin yararınadır.

Çirkef, iğrenç ve bulaşkan kimse veya şey. Kötülük yapmak için fırsat arayan kişilerle çatışma, zararlı çıkar, kirlenirsin. Kötülük yapmak için fırsat arayan kişilerle çatışmaya gelmez.

Böyle insanlara sataşan zararlı çıkar, itibarı zedelenir. Kötü insanlara sataşırsan, o seviyeye inmiş olursun. Kötü olanlardan, etrafta kötü olanlardan uzak durun, siz zorunlu olmadıkça onları konuşturmayın.

Çünkü kötülük yapma fırsatı ararlar. Onlara böyle bir fırsat verirseniz, kötülükleri sizi enfekte eder, kirlenir ve zararlı olur. Çevrelerinde kötü, ahlaksız ve kötü olarak bilinen insanların tepkisine neden olacak şekilde davranmak doğru değildir.

Bu insanlara büyük zarar verecektir. Bu tür insanlardan mümkün olduğunca uzak durmak kişinin yararınadır. Çirkin, iğrenç ve kimse ya da hiçbir şey.

Kötülük, zararlı, kirlenme fırsatı arayan insanlarla çatışma. Kötülük yapma fırsatı arayan insanlarla çatışmaya girmez. Bu tür insanlar için sıkıntıya neden olan zararlı sonuçlar onarılır.

Kötü insanlara satıyorsanız, o seviyeye inersiniz.

  • Çirkefe taş atma üstüne sıçrar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çirkefe taş atma üstüne sıçrar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çirkefe taş atma üstüne sıçrar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çirkefe taş atma üstüne sıçrar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çirkefe taş atma üstüne sıçrar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çirkefe taş atma üstüne sıçrar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri