Çobansız koyunu kurt kapar

Elindeki nesneleri kaybetmek, birine kaptırmak istemiyorsanız gereken önlemleri alıp koruyunuz. Yöneticisi ve koruyucusu bulunmayan, başsız kalan toplum onun bunun saldırısına uğrar, sonunda dağılıp çözülür. Yöneticisi, koruyucusu olmayan kişiyi ve topluluğu düşman ezer.

Her toplum bir lidere, yöneticiye ihtiyaç duyar. Yöneticisi ve koruyucusu bulunmayan, başsız kalan bir toplum, başka toplumların egemenliği altına girer veya sonunda dağılıp yok olur. Koruyucusu, yöneticisi bulunmayan kişiyi ve topluluğu düşman ezer.

Topluluktan ayrılan ve mensup olduğu milletin değer yargılarını hiçe sayan kimse bunun bedelini mutlaka öder. Nesnelerinizi kaybetmek ya da kaybetmek istemiyorsanız, gerekli önlemleri alın. Yöneticisi ve koruyucusu olmayan ve başsız olan topluma saldırır ve sonunda yok olur.

Müdür, koruyucu olmayan kişi ve topluluk düşmanı eziyor. Her toplumun bir lidere, yöneticiye ihtiyacı vardır. Hükümdarları ve koruyucuları olmayan başsız bir toplum, diğer toplumların egemenliğine girer ya da sonunda yok olur ve ortadan kaybolur.

Koruyucu, menajeri olmayan kişi kişiyi ve toplumu eziyor. Toplumu terk eden ve ait olduğu ulusun değer yargılarını göz ardı eden herkes mutlaka bunun bedelini öder.

  • Çobansız koyunu kurt kapar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çobansız koyunu kurt kapar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çobansız koyunu kurt kapar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çobansız koyunu kurt kapar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çobansız koyunu kurt kapar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çobansız koyunu kurt kapar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri