Çocuğa iş buyuran ardına kendi düşer (çocuğa iş ardına sen düş / çocuğa iş sal ardınca sen var)

Henüz sorumluluk duygusu kazanmamış küçüklere önemli işler yaptırılmamalıdır. Zira çocuk kendisine ısmarlanan işi beceremez. Onun için arkasından işi buyuranında gitmesi gerekir.

Henüz bir sorumluluk duygusu edinmemiş küçükler için önemli çalışmalar yapılmamalıdır. Çünkü çocuk kendisine emredilen işi yapamaz. Bu yüzden iş emrinden sonra gitmek zorunda.

  • Çocuğa iş buyuran ardına kendi düşer (çocuğa iş ardına sen düş / çocuğa iş sal ardınca sen var) atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çocuğa iş buyuran ardına kendi düşer (çocuğa iş ardına sen düş / çocuğa iş sal ardınca sen var) atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çocuğa iş buyuran ardına kendi düşer (çocuğa iş ardına sen düş / çocuğa iş sal ardınca sen var) atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çocuğa iş buyuran ardına kendi düşer (çocuğa iş ardına sen düş / çocuğa iş sal ardınca sen var) atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çocuğa iş buyuran ardına kendi düşer (çocuğa iş ardına sen düş / çocuğa iş sal ardınca sen var) atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çocuğa iş buyuran ardına kendi düşer (çocuğa iş ardına sen düş / çocuğa iş sal ardınca sen var) atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri