Çocuktan al haberi

Çocuk gizlilik kavramından haberdar değildir. Dolayısıyla duyduğu şeyi kolayca başkalarına söyleyebilir. Bunun yanlış olduğunuda düşünemez.

Bu sebeple başkasının duyması istenmeyen, sır olarak kalması gereken şeyleri çocuğun yanında konuşmaktan kaçınılmalıdır. Çocuklar yaşları gereği yalan dolan nedir pek bilmezler. Kendilerine sorulan bir şeyi, bildikleri ve tanık oldukları bir olayı, duydukları bir sözü olduğu gibi anlattıkları, çarpıtmadıkları için haberin doğrusu çocuklardan alınır.

Bir aile sorunu veya ailece gizli tutulan bir şey, çocukların rastgele söyledikleri bir sözle açığa çıktığında söylenen bir söz. Büyükler bir konuyu işlerinde geldiği gibi anlatırlar. Çocuk ise yalan bilmez.

Her şeyi olduğu gibi anlatır. Onun için haberin doğrusu çocuktan alınır. Gizli şeyler çocuğun yanında konuşulursa çocuk bunları öğrenir ve duyduklarını olduğu gibi aktarır.

Çocuk gizlilik kavramının farkında değildir. Böylece başkalarına ne duyduğunu kolayca söyleyebilir. Ayrıca bunun yanlış olduğunu düşünemez.

Bu nedenle, çocuk tarafından kimsenin duymak istemediği şeyler hakkında konuşmaktan kaçınılmalıdır ve bu gizli kalmalıdır. Çocuklar yaşları hakkında ne yalan söylediğini bilmiyorlar. Haberin gerçeği çocuklardan alınır, çünkü kendilerine sorulan bir şeyi, bildikleri ve tanık oldukları bir olayı, duydukları ve çarpıtmadıkları bir kelimeyi tanımlarlar.

Bir aile problemi veya ailede gizli tutulan bir şey, çocuklar rastgele bir kelime ile maruz kaldıklarında söylenen bir kelimedir. Yaşlılar bir konuyu işlerinde yaptıkları gibi tanımlarlar. Çocuk yalanları bilmiyor.

Her şeyi olduğu gibi anlatır. Bu nedenle, haberlerin gerçeği çocuktan alınır. Gizli şeyler çocuk tarafından konuşulursa, çocuk onları öğrenir ve duyduklarını iletir.

  • Çocuktan al haberi atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çocuktan al haberi atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çocuktan al haberi atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çocuktan al haberi atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çocuktan al haberi atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çocuktan al haberi atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri