Çok bilen çok yanılır

Bir insan çok bilgi sahibi olabilir. Ama bu demek değildir ki her şeyin mahiyetini biliyor. Onunda bilmediği, inceliğini kavramadığı pek çok şey vardır.

Bu bakımdan bilgisi sebebiyle bir insan kendisine güvenip öyle olur olmaz şeylere karışmamalıdır. Yoksa yaptığı bir hareket, söylediği bir söz, fark etmediği bir durum onu yanılgıya düşürüp zor durumda bırakabilir. Ama bu demek değildir ki her şeyin doğrusunu biliyor.

İnsan ne kadar çok şey bilirse bilsin, bilmediği şeyler daha fazladır. Çok bildiğinden kendine çok güvenen kişi, bilmediği şeylerede karışır ve bunlarda yanılır. Onunda bilmediği, inceliğini kavramadığı bir çok şey vardır.

İnsan ne kadar çok şey bilirse bilsin, bilmediği daha çoktur. Bilgisine aşırı güvenen kişi, bilmediği şeylere karışır ve bunlarda yanılır. Bir kişi çok bilgili olabilir.

Ancak bu, her şeyin doğasını bildiği anlamına gelmez. Onun inceliğini bilmediği veya anlamadığı birçok şey var. Bu bağlamda, bilgisi nedeniyle, bir kişi kendine güvenmemeli ve mümkün olan en kısa zamanda şeylere katılmamalıdır.

Aksi takdirde, yaptığı bir hareket, söylediği bir kelime, fark etmediği bir durum onu ​​yanlış yönlendirebilir ve zor bir durumda bırakabilir. Ancak bu, her şeyin gerçeğini bildiği anlamına gelmez. Kaç kişi olursa olsun, bilmedikleri şeyler daha fazladır.

Çok şey bildiğinden çok emin olan, bilmediği şeylere karışır ve yanlıştır. Bilmediği ve inceliği kavramadığı birçok şey var. Kaç kişi olursa olsun, daha fazla bilmiyorlar.

Bilgisine aşırı derecede güvenen kişi, bilmediği şeylere karışır ve yanılır.

  • Çok bilen çok yanılır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çok bilen çok yanılır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çok bilen çok yanılır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çok bilen çok yanılır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çok bilen çok yanılır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çok bilen çok yanılır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri