Çok koşan çabuk yorulur

Hemen her işte sağlıklı sonuca ulaşmak dengeli çalışmakla mümkündür. İnsanın gücü bellidir. Gücünün üstünde çalışır, aşırı çaba gösterirse çabuk yorulur, yorgun düşer, dolayısıyla sonucada geç ulaşır.

Gücünün üstüne çıkmadan, kendisini çok yormadan çaba harcayanlar hem sürekli çalışırlar, hemde sonuca daha kolay ulaşırlar. Ne türlü çalışmada olursa olsun, aşırı çaba gösteren çabuk yorulacağı için sonucu elde etmekte gecikir. Sürekli çalışabilmek ve sonuca kavuşabilmek için harcanan çabanınyormayacak ölçüde olması gerekir.

Dengeli çalışarak hemen hemen her işte sağlıklı bir sonuca ulaşmak mümkündür. İnsanın gücü açıktır. Eğer gücünün üzerinde çalışırsa, aşırı çaba gösterirse, çabuk yorulur, yorulur, geç kalır.

Güçlerini aşmadan ve kendilerini yormadan çabalayanlar hem sürekli çalışıyor hem de sonuca daha kolay ulaşıyor. Ne tür bir iş olduğuna bakılmaksızın, çabuk yorulacağı için sonuç elde edilmesinde gecikecektir. Sürekli çalışabilmek ve sonuçlara ulaşabilmek için, çaba gösterilemeyecek şekilde olmalıdır.

  • Çok koşan çabuk yorulur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çok koşan çabuk yorulur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çok koşan çabuk yorulur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çok koşan çabuk yorulur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çok koşan çabuk yorulur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çok koşan çabuk yorulur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri