Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir

İnsanın bilgisi yaşıyla ölçülemez. Uzun bir ömür süren ama çevresinden hiç ayrılmayan kimselerin bilgileride sınırlıdır. Oysa çok gezen, çok yer gören kimseler daha bilgilidirler.

Çünkü onlar gördükleri yerler hakkında ayrı ayrı bilgiler edinmişler ve bilgi dağarcıklarını zenginleştirmişlerdir. Çok gezen, çok yer gören, çok şey öğrenir. Çok yaşayan, çok okuyan onun bildiklerini bilmez.

Çok gezen kişi, gezdiği yerlerde değişik şeyler görür, öğrenir. Eskiden bildiklerinin üzerine yeni bilgiler ekler. Çok gezen, görgüsü sayesinde çok yaşayan ve duyandan daha çok bilgi sahibi olur.

İnsan bilgisi yaşa göre ölçülemez. Uzun bir hayat yaşayan ancak çevrelerinden hiç ayrılmayan insanların bilgileri sınırlıdır. Ancak, çok seyahat eden ve çok fazla yer gören insanlar daha bilgili.

Çünkü gördükleri yerler hakkında ayrı bilgi edindiler ve bilgilerini zenginleştirdiler. Çok öğrenir, çok görür, çok öğrenir. Yaşayan, çok okuyan birçok kişi ne bildiğini bilmiyor.

Çok seyahat eden insanlar öğrendikleri yerlerde farklı şeyler görürler. Bildiklerine yeni bilgiler ekler. Görgüleri sayesinde çok seyahat eden, yaşayan ve işitenlerden daha fazla bilgiye sahiptirler.

  • Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ç Harfi ile Başlayan Atasözleri