Öfke baldan tatlıdır

Öfkeye kapıldığında bağırıp çağırmak insanı rahatlatır. İnsan sinirlendiği bir durum karşısında bağırıp çağırmak, hatta cinayet bile işlemek o an için, içini boşaltmak, ferahlık, rahatlık, dahası keyif veren normal bir davranış gibi gelir. Siniri geçince yaptığının ne kadar yanlış olduğunu anlar.

Ancak, bazı durumlarda iş işten çoktan geçmiş olur. Öfkeye kapılınca bağırıp çağırmak, insanı rahatlatır. Sinirlendiren, damarına basılan kimse, buna sebep olana bağırıp çağırmaktan, içini boşaltmaktan bir ferahlık, dahası bir haz duyar.

Kızmak insanlara kolay ve tatlı gelir. Sinirlendiğinde bağırmak ve aramak seni rahat ettirir. Bir insanın sinirlendiği, çağrıldığı ve hatta öldürüldüğü bir anda rahatlama, rahatlık, rahatlık ve neşe veren normal bir davranış gibi geliyor.

Siniri aştığında, ne kadar yanlış olduğunu fark eder. Bununla birlikte, bazı durumlarda, iş zaten geçmiş işlerdir. Öfkelenip bağırıp çağırmak kişiyi rahatlatır.

Damarına bastırılan öfke, ona neden olan kişiyi bağırmaktan ve çağırmaktan daha rahat ve zevk verir. Öfkelenmek insanlar için kolay ve tatlı.

  • Öfke baldan tatlıdır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Öfke baldan tatlıdır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Öfke baldan tatlıdır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Öfke baldan tatlıdır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Öfke baldan tatlıdır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Öfke baldan tatlıdır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri