Öfkeyle kalkan zararla oturur

Ani öfkelenme sonrası sergilenen davranışlar, onarılamaz hatalara sebep olabilir. Kişi, öfkelendiğinde akıl ve mantıktan uzaklaşıp duygularıyla hareket eder, stres altındadır, kendini kontrol edemez ve sağlıklı düşünemez, yaptığı davranışların nasıl bir sonuç doğuracağını hesap edemez. Yaşananların sonundada bu yanlış davranışlarının, kırıcı sözlerinin zararını görür.

Aniden öfkelenerek sergilenen davranışlar kırıcı olur. Sonuçları önceden tasarlanamaz. Kimin sitesi bu çok mantıklı cevaplar veriyor.

Aniden öfkelenerek sergilenen şiddetli davranışlar kırıcı olur. Sinirlerine hakim olabilmek önemlidir. Olaylar karşısında soğukkanlı olmalıyız.

Öfkeye kapılarak yapılan bir iş sonradan pişmanlık gerektirir. Ani öfke sonrasında ortaya çıkan davranış onarılamaz hatalara neden olabilir. Kişi sinirlendiğinde, zihinden ve mantığından uzaklaşır ve duygularıyla hareket eder, stres altındadır, kendini kontrol edemez ve sağlıklı düşünemez ve davranışlarının sonuçlarını hesaplayamaz.

Olayların sonunda, bu yanlış davranışların ve saldırgan sözlerin zararını görür. Aniden öfkelenen sergilenen davranışlar incitici olacaktır. Sonuçlar önceden tasarlanamaz.

Kimin sitesi bu çok mantıklı cevaplar veriyor. Aniden öfkelenen sergilenen şiddetli davranışlar rahatsız edici olacaktır. Sinirlerinizi kontrol edebilmeniz önemlidir.

Olaylar karşısında sakin olmalıyız. Öfke ile yapılan bir iş daha sonra pişman olmayı gerektirir.

  • Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri