Ölümü gören hastalığa razı olur

Küçük bir zarara uğramayı kabul etmezse çok büyük bir zarara uğrayacağını anlayan kimse, bu küçük zarara katlanır. Bir durumda küçük bir zararı kabul etmeyen kimse, zamanla çok daha büyük bir zarara uğrayacağını anlarsa, bu küçük zarara katlanır, kabullenir. Küçük bir zarara uğramayı kabul etmezse çok büyük bir zarara uğrayacağını anlayan kimse, bu küçük zararı kabul eder.

Erdemli ve nitelikli insanlar bulundukları durumun çok daha zorunu gördüklerinde veya bu hatırlatıldığında durumlarına şükrederler ve daha beterini görmemek için ellerinden geldiğince zihinlerini açık tutup, doğru hamleler yapmaya gayret gösterirler. Ayrıca, içinde bulunduğumuz kötü durumların daha beterinin olduğu unutulmamalıdır. Küçük bir zarara uğramayı kabul etmezse, büyük bir zarara uğrayacağını, bu küçük zararı üstleneceğini anlayan herkes.

Bir durumda küçük bir zararı kabul etmeyen bir kişi, zaman içinde çok daha fazla zarara uğrayacağını anlarsa, bu küçük zararı taşıyacak ve kabul edecektir. Küçük bir zarara uğramayı kabul etmezse, büyük bir zarara uğrayacağını anlayan herkes bu küçük zararı kabul eder. Erdemli ve nitelikli insanlar, durumlarını gördüklerinde veya hatırlattıklarında durumlarına minnettardırlar ve daha fazla görmemek için doğru hareketleri yapmaya ve zihinlerini mümkün olduğunca açık tutmaya çalışırlar.

Ayrıca, içinde bulunduğumuz kötü durumların daha kötü olduğu unutulmamalıdır.

  • Ölümü gören hastalığa razı olur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ölümü gören hastalığa razı olur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ölümü gören hastalığa razı olur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ölümü gören hastalığa razı olur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ölümü gören hastalığa razı olur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ölümü gören hastalığa razı olur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri