Ölürse yer beğensin kalırsa el beğensin

Ülkemizin geleceğini belirleyecek olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışmalıyız. Çünkü insan, yaşadığı sürece herkesin övgüsünü kazanan işler yapmalıdır. İnsan ister ölsün ister yaşasın iyilikleriyle anılmalıdır.

Bulunduğu çevrenin sevgisini, takdirini kazanmalıdır. Ana, baba çocuklarının eğitimine çok önem vermeli, gerekirse onu dövmelidir. İlke şudur, çocuk ölürse iyi anılmalı, yaşarsa beğenilir bir kişi olmalıdır.

Çocuğunu terbiye etmekte sert davrananların felsefesidir. Çocuklarımızı küçüklükten itibaren iyi bir eğitimle büyütmemiz gerekir. Çünkü onlar bizim geleceğimizdir ve hayatları boyunca övgü alacakları başarılı ve önemli işler yapmalılardır.

Aynı zamanda öldükleri vakit de insanlar tarafından iyi anılmalı ve insanlığa yararlı bireyler olmalılardır. Ülkemizin geleceğini en iyi şekilde belirleyecek çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirmeye çalışmalıyız. Çünkü insanlar yaşadıkları sürece herkesin övgüsünü kazanacak şeyler yapmalılar.

İnsanın ölmesi ya da yaşaması iyiliği ile hatırlanmalıdır. Çevresinin sevgisini ve takdirini kazanmalıdır. Anne, çocuklarının eğitimine büyük önem vermeli ve gerekirse onu dövmelidir.

İlke, eğer çocuk ölürse, iyi hatırlanması gerekir, eğer yaşarsa, takdire şayan bir kişi olmalıdır. Çocuklarını ehlileştirmekte zorlananların felsefesi. Çocuklarımızı iyi bir eğitim ile çocukluktan yetiştirmeliyiz.

Çünkü onlar bizim geleceğimizdir ve hayatları boyunca övgü alacakları başarılı ve önemli şeyler yapmalıdırlar. Aynı zamanda, öldüklerinde, insanlar tarafından hatırlanmalı ve insanlığa faydalı bireyler olmalıdırlar.

  • Ölürse yer beğensin kalırsa el beğensin atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ölürse yer beğensin kalırsa el beğensin atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ölürse yer beğensin kalırsa el beğensin atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ölürse yer beğensin kalırsa el beğensin atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ölürse yer beğensin kalırsa el beğensin atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ölürse yer beğensin kalırsa el beğensin atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri