Önce can sonra canan

İnsanlar bencil yaratıklardır. Canda kıymetlidir. Kaybedilmesi göze alınamaz.

Bu bakımdan büyük fedakarlık gerektirecek konularda önce kendilerini, sonra sevdiklerini ve yakınlarını düşünür insanlar. İnsanlar bencildir, önce kendilerini, sonra yakınlarını düşünürler. Canını her şeyin üstünde tutar.

Bu bakımdan büyük fedakarlık gerektirecek konularda insanlar, önce kendilerini, sonra sevdiklerini ve yakınlarını düşünürler. Biraz kurcalanırsa, her insanın azda olsa bencil olduğu görülür. İnsan için can daha kıymetlidir.

Bu bakımdan büyük fedakarlık getirecek konularda önce kendini, sonra sevdiklerini ve yakınlarını düşünür. İnsanlar iç güdüsel olarak önce kendi hayatlarını korumak isterler. İnsanların kendi canları, hayatta en çok sevdiği kişilerden bile daha kıymetlidir.

İnsanlar bencil yaratıklar. Canda değerlidir. Kayıp karşılanamaz.

Bu bağlamda, kendilerini, sevdiklerini ve akrabalarını büyük fedakarlık gerektiren konularda düşünenler. İnsanlar bencildir, önce kendilerini sonra akrabalarını düşünürler. Hayatını her şeyin üstünde tutar.

Bu bağlamda insanlar kendilerini, sonra sevdiklerini ve akrabalarını büyük fedakarlık gerektiren konularda düşünürler. Eğer biraz kurcalanırsa, her insan küçük de olsa bencil görünmektedir. Hayat insan için daha değerlidir.

Bu bakımdan önce kendisi hakkında, sonra sevdiklerini ve akrabalarını büyük fedakarlık getirecek konularda düşünüyor. İnsanlar önce içgüdüsel olarak kendi hayatlarını korumak isterler. İnsanların kendi yaşamları, hayatta en çok sevdikleri insanlardan daha değerlidir.

  • Önce can sonra canan atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Önce can sonra canan atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Önce can sonra canan atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Önce can sonra canan atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Önce can sonra canan atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Önce can sonra canan atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ö Harfi ile Başlayan Atasözleri