Üzümün çöpü var armudun sapı

Bir şeyi her yönü ile kabullenmeliyiz. Her şeyin kendine göre küçükde olsa olumsuz yanları olabilir. Bir işin olumlu yönleri varken, olumsuz olanları üzerinde yoğunlaşmak doğru değildir.

Örneğin evlenen bireyler eşlerinin akrabaları ilede yakınlık kuracaklarını, onlarla iletişim içinde olacaklarını unutmamalıdırlar. Başarısızlıklarına veya çalışacakları işe sürekli bahane uyduran insanlardan, sorumluluk ve başarı beklemek hayaldir. İnsan bahane değil, çözüm üretirse başarıyı yakalayabilir.

Her konunun kendine göre ufak olumsuzlukları bulunabilir. Bir işin olumlu yönleri dururken, olumsuz olanları üzerinde yoğunlaşmak doğru değildir. Her konunun kendine göre olumlu yada olumsuz özellikleri bulunur.

Ama her şeyi olduğu gibi kabul etmekte fayda vardır. Bir işin olumlu yönlerini görmek varken, olumsuz yönlerine odaklanmak yanlış olur. Her açıdan bir şey kabul etmeliyiz.

Her şey kendi başına küçük de olsa olumsuz yönlere sahip olabilir. Bir işletmenin olumlu yönleri olsa da, olumsuz olanlara odaklanmak doğru değildir. Örneğin, evlenen bireyler eşlerinin akrabalarıyla yakınlık kuracaklarını ve onlarla iletişim kuracaklarını unutmamalıdır.

Başarısızlıkları veya çalışmaları için sürekli mazeretler veren insanlardan sorumluluk ve başarı beklemek bir rüyadır. İnsan bir bahane değildir, çözüm ürettiği takdirde başarıya ulaşabilir. Her bireyin küçük dezavantajları olabilir.

Bir işletmenin olumlu yönleri ayakta dururken, olumsuz olanlara odaklanmak doğru değildir. Her konunun kendine özgü olumlu veya olumsuz özellikleri vardır. Ancak her şeyi olduğu gibi kabul etmek yararlıdır.

Bir işletmenin olumlu yönlerini görebilseniz de, olumsuz yönlere odaklanmak yanlış olur.

  • Üzümün çöpü var armudun sapı atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Üzümün çöpü var armudun sapı atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Üzümün çöpü var armudun sapı atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Üzümün çöpü var armudun sapı atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Üzümün çöpü var armudun sapı atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Üzümün çöpü var armudun sapı atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ü Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ü Harfi ile Başlayan Atasözleri