İşleyen demir ışıldar

Durağan durumdan hareketli duruma geçmek ve çalışmak, insandaki hantallığı, isteksizliği ve uyuşukluğu yok eder, onu canlı, yetenekli ve verimli kılar. Ruhen ve bedenen güçlendirdiği gibi, maddi yöndende kazançlı yapar. Çalışmayan kimsenin ise, iş yapma yeteneği zamanla yok olur.

Hayattan zevk almamaya başlar, kötümser bir insan olur. Bir iş yapmadan oturan kimse bildiklerini unutur, yeteneklerini yitirir. Fakat çalışan kişi hem daha mutlu olur hemde bilgi ve becerisini arttırdığı için daha yararlı işler yapabilir, başarabilir.

Yuvarlanan taş hiç durmaz akan su yosun tutmaz çalışan saf, yatan akıllıdan iyidir çin atasözü iyi çalışan iyi yer rus atasözü. Kararlı durumdan eyleme geçmek ve çalışmak, insanın hantal, isteksizliğini ve uyuşukluğunu ortadan kaldırır, canlı, yetenekli ve üretken kılar. Ruhsal ve fiziksel olarak güçlendiğinden, finansal açıdan kârlı hale getirir.

Zamanla çalışmayan herkes, iş yapma yeteneklerini kaybedecektir. Hayattan zevk almamaya başlar, kötümser bir insan olur. Bir iş yapmadan oturan bir kişi bildiklerini unutur ve yeteneklerini kaybeder.

Ancak, çalışan hem daha mutludur hem de bilgi ve becerilerini arttırdığı için daha faydalı işler yapabilir. Yuvarlanan taş asla akan su yosun geçirmez saf çalışan durur, akıllı yalancı Çin atasözü iyi çalışma iyi yer rus atasözü daha iyi.

  • İşleyen demir ışıldar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İşleyen demir ışıldar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İşleyen demir ışıldar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İşleyen demir ışıldar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İşleyen demir ışıldar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İşleyen demir ışıldar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri