İşten artmaz dişten artar

Kazanç ne kadar çok olursa olsun, tutumlu davranılmazsa para biriktirilemez. Tasarruf, savurganlık yapmamak, tüketimi kısmakla mümkündür ancak. Biriktirme, çok çalışmakla kazanıp yemekle değil, kazandıklarımızın bir kısmını bir kenara ayırmakla olur.

Kazanç ne kadar çok olursa olsun, tutumlu davranılmazsa para biriktirilemez, tasarruf edilemez. Tasarruf, savurganlık yapmamak, tüketimi kısmakla mümkündür. İnsan ne denli çok çalışıp para kazanırsa kazansın, tutumlu harcamasını bilmezse bir şey arttıramaz.

Para, kazanmakla değil, tutumla artar. İnsan ne kadar çalışıp para kazanırsa kazansın, tutumlu olmadığı ve harcamalarına bir sınır getirmediği sürece bir şey arttıramaz. Ne kadar kazanç kazanılırsa kazanılsın, tutumlu olmadan para biriktirilemez.

Tasarruf, savurganlık yapmamak sadece tüketimi azaltarak mümkündür. Birikim çok çalışarak ve yiyerek değil, kazandığımız şeylerin bir kısmını bir kenara koyarak gerçekleşir. Ne kadar kazanç kazanılırsa kazanılsın, para tutumlu olmadan kurtarılamaz ya da kurtarılamaz.

Tasarruf splurging değil, tüketimi azaltarak mümkündür. Bir insan ne kadar çok çalışır ve para kazanırsa kazansın, az miktarda nasıl harcayacağını bilmiyorsa, hiçbir şeyi arttıramaz. Para kazanarak değil, tavırla artar.

Bir insan ne kadar çalışır ve para kazanırsa kazansın, tutumlu olmadığı ve harcamalarını sınırlamadığı sürece hiçbir şeyi arttıramaz.

  • İşten artmaz dişten artar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İşten artmaz dişten artar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İşten artmaz dişten artar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İşten artmaz dişten artar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İşten artmaz dişten artar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İşten artmaz dişten artar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri