İki ölç bir biç

Hangi iş olursa olsun, bir işe kalkışmadan önce işin ayrıntıları iyice düşünülmeli, boyutları gözden geçirilmeli, nasıl başlanıp nasıl gelişeceği ve nasıl sonuçlanacağı, ne alıp ne götüreceği dikkatle hesaplanmalı ve daha sonra işe başlanmalıdır. Bir iş yaparken ayrıntıları ve sonuçları iyice düşünülmelidir. Tasarlanan iş, önce tekrar tekrar ve sonuçlarıyla birlikte düşünülmeli, ondan sonraverilecekkarara göreyapılmalıdır.

Dünya ve bütün evren bir ölçüye göre yaratılmıştır. İnsan düşünürse ölçü ve hesabın ne denli gerekli olduğunu hemen anlar. Fakat insanoğlu acelecidir.

Bir iş hemen olurversin ister. Oysa tasarlanan iş, önce tekrar tekrar ve sonuçlarıyla birlikte düşünülmeli, ondan sonra verilecek karara göre yapılmalıdır. İş ne olursa olsun, işin detayları iyice düşünülmeli, boyutlar gözden geçirilmeli, nasıl başlanacağı ve nasıl geliştirileceği ve nasıl sonuçlandırılacağı, ne alınacağı ve alınacağı ve daha sonra çalışmaya başlanması gerekir.

Bir iş yaparken, detayları ve sonuçları iyice düşünülmelidir. Tasarlanan çalışma önce sonuçlarıyla tekrar tekrar düşünülmeli ve daha sonra verilecek karara göre yapılmalıdır. Dünya ve tüm evren bir ölçüde yaratılmıştır.

Eğer biri düşünürse, önlem ve hesaplamanın ne kadar gerekli olduğunu hemen anlar. Ama insanlık acelesi var. Hemen bir iş istiyorsun.

Ancak, tasarlanan çalışma önce sonuçlarıyla tekrar tekrar düşünülmeli ve daha sonra verilecek karara göre yapılmalıdır.

  • İki ölç bir biç atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İki ölç bir biç atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İki ölç bir biç atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İki ölç bir biç atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İki ölç bir biç atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İki ölç bir biç atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri