İki emini bir yemin aralar

Birbirinin doğruluğuna güvenerek birlikte iş yapmakta olan iki kişiden biri, hile yapmadığına arkadaşını inandırmak için yemin ediyorsa artık güven bozulmuş demektir, ayrılmaları gerekir. Uzun zamandan beri birlikte hareket eden, birbirlerine güvenen ve inanan kişiler vardır. Bu kişiler herhangi bir konuda, birbirlerini inandırmak için yenim ediyorlarsa aralarında güven bozulmuş demektir.

Artık ayrılmalarının zamanı gelmiştir. Birbirinin doğruluğuna güvenerek birlikte iş yapmakta olan iki kişiden biri, hile yapmadığınaarkadaşını inandırmak için yemin ediyorsa güven bozulmuş demektir. Artık ayrılmaları gerekir.

Birbirlerinin dürüstlüğüne güvenerek birlikte çalışan iki kişiden biri, arkadaşını aldatmadığına ikna etmek için yemin ederse, güven şimdi bozulur, ayrılmaları gerekir. Uzun zamandır birlikte hareket eden, birbirlerine güvenen ve inanan insanlar var. Bu insanlar herhangi bir konuda birbirlerini ikna etmeye inanıyorlarsa, aralarındaki güven bozulur.

Onların gitme zamanı. Birlikte çalışan iki kişiden biri, arkadaşını aldatmadığına ikna etmek için yemin ederse, güven kırılır. Şimdi gitmeliler.

  • İki emini bir yemin aralar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İki emini bir yemin aralar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İki emini bir yemin aralar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İki emini bir yemin aralar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İki emini bir yemin aralar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İki emini bir yemin aralar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri