İki kişi dinden olursa bir kişi candan olur

İki kişi yalan yere yemin edip dinden çıkarak bir kimsenin cinayet işlediğine tanıklık ederlerse o kimse asılır. Yalancı şahitlik çok büyük günahlardandır, kişinin dinden çıkmasına sebep olur. İki kişi yalancı şahit olursa dinden olurlar ve suçladıkları kişi mahkum olabilir.

İki kişi yalan yemin ile dinden çıkar, bir kimsenin cinayet işlediğine tanıklık ederlerse o kimse asılır. Bazı kişiler yalan söylemekten korkmazlar ve çekinmezler. Fakat yalan yere şahitlik yapmak çok büyük günahtır.

Hem boş yere yemin edip dinden çıkmış olursun hemde yalan yere şahitlik ettiğin kişi mahkum olur veya asılarak canından olur. İki kişi yalan söyleyerek yemin eder ve birisinin dinden ayrılarak bir cinayet işlediğini ifade ederse, o kişi asılır. Yanlış tanıklık büyük günahlardan biridir, kişinin dinden çıkmasına neden olur.

Eğer iki kişi sahte tanıksa, dindar olacaklar ve suçladıkları kişi mahkum olabilir. İki kişi dine sahte yeminlerle çıkar ve eğer birisinin bir cinayet işlediğini ifade ederse, o kişi asılır. Bazı insanlar yalan söylemekten ve tereddüt etmekten korkmazlar.

Ama yalanlara tanıklık etmek büyük bir günahtır. Hem boşuna yemin edecek, hem de dinden çıkacaksınız ve yalanlara tanık olduğunuz kişi hüküm giyecek veya asılacak.

  • İki kişi dinden olursa bir kişi candan olur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İki kişi dinden olursa bir kişi candan olur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İki kişi dinden olursa bir kişi candan olur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İki kişi dinden olursa bir kişi candan olur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İki kişi dinden olursa bir kişi candan olur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İki kişi dinden olursa bir kişi candan olur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri