İmam evinden aş ölü gözünden yaş çıkmaz

Bir şey alınması imkanı olmayan yerden, bir şeyler vermesini beklemek boştur. Eski zamanlarda imamlara her öğünde yemekler hazırlanır, ikramlar yapılırdı yani imamın evinden aş çıkmazdı. Bunun gibi bir şeyler alınması olanaksız bir yerden, bir şeyler vermesini beklemek yersizdir.

Cansız bir vücuttan gözyaşı çıkmayacağı gibi, sürekli almaya alışmış kimsedende bir şey elde etmek mümkün değildir. Bir şey alınması olanağı bulunmayan yerden bir şeyler vermesini beklemek boştur. Eski zamanlarda imamlar için her öğün yemek hazırlanır ve ikram edilirdi.

Bu yüzdende imamın evinden yemek çıkmazdı. Bunun gibi alınması mümkün olmayan yerden bir şeyi almaya çalışmak gereksizdir. Umutlanmak bile yersizdir.

Bir şey almanın mümkün olmadığı bir yerden bir şey beklemek boştur. Eski zamanlarda imamlar için yemek hazırlandı ve her öğünde yemek ikram edildi. Böyle bir şeyin imkansız bir yerden verilmesini beklemek yerinde değildir.

Cansız bir bedenden gözyaşı almak ve sürekli almaya alışkın olan birinden bir şey elde etmek mümkün değildir. Bir şey alma olasılığının olmadığı yerden bir şey vermesini beklemek boş. Eski zamanlarda, her yemek imamlar için hazırlandı ve servis edildi.

Bu nedenle imamın evinden yiyecek olmazdı. Böyle imkansız bir yerden bir şey almaya çalışmak gereksizdir. Umut etmek bile gereksizdir.

  • İmam evinden aş ölü gözünden yaş çıkmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İmam evinden aş ölü gözünden yaş çıkmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İmam evinden aş ölü gözünden yaş çıkmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İmam evinden aş ölü gözünden yaş çıkmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İmam evinden aş ölü gözünden yaş çıkmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İmam evinden aş ölü gözünden yaş çıkmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri