İncir babadan zeytin dededen

Bağ, bir kuşak geçecek kadar yaşlandıktan sonra bol ürün verir, zeytinin bol ürün verebilmesi için en azından iki kuşaklık bir zaman geçmelidir. İncirden bol ürün elde etmek için bir kuşak geçecek kadar zaman geçmesi gerekir. Yani incir fidanlarının olgunlaşıp verimli olması için bir süreye gereksinim vardır.

Zeytinin bol ürün vermesi içinde hiç olmazsa iki kuşaklık bir zaman geçmelidir. Yani zeytin ağaçlarının olgunlaşıp verimli olması için incirden daha uzun bir süreye gereksinim vardır. İncir ağacı yaşlanarak babadan evlada, zeytin ağacıda ondan çok yaşlanarak dededen torunakalırsa daha verimli olur.

Bağ, bir nesil geçecek kadar eski olduktan sonra bol miktarda ürün verir ve zeytinlerin bol miktarda ürün üretebilmesi için en az iki nesil geçmelidir. İncirden bol miktarda ürün elde etmek için, bir neslin geçmesi zaman alacaktır. Bu yüzden incir ağaçlarının olgunlaşması ve üretken olması için biraz zamana ihtiyacı vardır.

Zeytinin bol ürün vermesinden sonra en az iki nesil zaman geçmelidir. Başka bir deyişle, zeytin ağaçlarının olgun ve doğurgan olması için incirlerden daha uzun bir zamana ihtiyacı vardır. İncir ağacı babadan daha yaşlı olursa, büyükbabanın büyükbabasından daha yaşlı olması daha etkilidir.

  • İncir babadan zeytin dededen atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İncir babadan zeytin dededen atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İncir babadan zeytin dededen atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İncir babadan zeytin dededen atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İncir babadan zeytin dededen atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İncir babadan zeytin dededen atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri