İnsanın vatanı doğduğu yer değil doyduğu yerdir

İnsan doğduğu, büyüdüğü yerde geçimini sağlayacak gelir elde edemezse, iş bulabileceği, gelir elde edebileceği bir yere taşınır, orayı yer yurt edinir. Doğduğu yeri değil daha çok doyduğu yeri benimser, sahiplenir. Kişi doğduğu yerde kazanç sağlayamazsa, kazanç sağlayabileceği bir yere göçer, orayı yurt edinir.

Doğduğu yerden çok burasını benimser. İnsan, doğduğu yerde rahat bir yaşam süremiyor, geçimini sağlayamıyor ve belirli bir kazanç elde edemiyor ise oradan başka bir yere göç eder. İnsan yeni yerinde rahat ve geçimini sağlayacak durumdaysa orayı kendine yurt edinir ve doğduğu yerden daha çok benimser.

Bu yüzden insanlar için önemli olan şey doyduğu ve rahat yaşadığı yerdir. Bir kişi doğduğu yerde geçim kaynağı için gelir elde edemezse, gelir bulabileceği bir iş bulabileceği bir yere taşınır. Doğduğu yerden ziyade, doldurulduğu yeri kucaklar ve kucaklar.

Bir kişi doğduğu yerde kar elde edemezse, para kazanabileceği ve kazanabileceği bir yere göç eder. Doğduğu yer yerine bu yeri benimser. Bir kişi rahatça yaşayamaz, yaşayamaz ve belirli bir gelir elde edemezse, oradan başka bir yere göç eder.

Bir kişi rahat ederse ve yeni yerinde geçimini sağlayabiliyorsa, ülkeyi satın alır ve doğduğu yerden benimser. Yani insanlar için önemli olan nerede tok ve rahat olduklarıdır.

  • İnsanın vatanı doğduğu yer değil doyduğu yerdir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İnsanın vatanı doğduğu yer değil doyduğu yerdir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İnsanın vatanı doğduğu yer değil doyduğu yerdir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İnsanın vatanı doğduğu yer değil doyduğu yerdir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İnsanın vatanı doğduğu yer değil doyduğu yerdir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İnsanın vatanı doğduğu yer değil doyduğu yerdir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri