İnsan sevdiğini yerden yere vururmuş

Annebabanın çocuğuna, öğretmenin öğrencisine, antrenörün eğittiği sporculara gösterdiği sert tutum, kıyasıya çalıştırma onların iyiliği ve ileride onların başarılı olmasını istedikleri içindir. Çoğu zaman kişiler, karşısında bulunan sevdikleri insanlara sevgilerini belli etmezler. Bu genelde psikolojik bir tavır olmasına rağmen, çoğu zaman kişileri şımartmamak, bu sevginin zaten varolduğunu bilmesi ile bağlarının kuvvetli olmasını sağlayacak girişimleri bırakmaması içindir.

Bunu manen hisseden ve sevildiğini bilen kişiler karşısındakilerin onlara vereceği kararlara, yanlışta olsa yaratılacak problemlere, kızılan anlara veya bağrış kıyamet geçen zamana aldırış etmez. Çünkü bilirler ki, bu kızmaların, bu kızgınlıkların hepsi onların iyiliği içindir. Bu yüzden seven kişi, sevdiğine zulüm ediyormuş gibi görünür.

Ebeveynlerin çocuklarına, öğretmenin öğrencilerine ve eğitmen tarafından eğitilen sporculara gösterdiği sert tutum, sıkı çalışmaları onların iyi ve gelecekte başarılı olmalarını istiyorlar. Genellikle insanlar sevdiklerine sevgilerini göstermezler. Bu genellikle psikolojik bir tutum olsa da, genellikle insanları şımartmak, bu sevginin zaten var olduğunu bilmek ve bağlarını güçlü tutma çabalarını bırakmamaktır.

Manevi olarak hisseden ve sevildiğini bilenler, önlerinde karar verilecek kararları, yanlış olsalar bile yaratılacak problemleri, öfkeli anları veya bağıran kıyamet zamanını umursamıyorlar. Çünkü bu öfkenin, bu öfkenin hepsinin iyiliği için olduğunu biliyorlar. Bu yüzden sevgi dolu kişi sevgilisine zulmediyor gibi görünüyor.

  • İnsan sevdiğini yerden yere vururmuş atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İnsan sevdiğini yerden yere vururmuş atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İnsan sevdiğini yerden yere vururmuş atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İnsan sevdiğini yerden yere vururmuş atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İnsan sevdiğini yerden yere vururmuş atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İnsan sevdiğini yerden yere vururmuş atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri