İnsanoğlu çiğ süt emmiş

Şurası muhakkak ki, insanın ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Çoklukla güvende vermez. Hiç umulmadık bir anda nankörlük edip çıkarı için iyilik gördüğü kimseye bile kötülük yapabilir.

İnsanlardan tam bir doğruluk beklenmez. İnsanoğlu her zaman iyi değildir. Kimi zaman sütsüzlük damarı tutar, soysuzca davranışlarda bulunur, iyiliğini gördüğü kimseye kötülük yapar.

İnsan, değişken bir varlıktır. Bu değişim bazen iyiye doğru, bazende kötüye doğru olur. İnsanı sürekli iyi kılan, kendi nefsi ile yaptığı kesintisiz mücadeledir.

İnsan bazen bu mücadelede gevşek davranır, kendini kötü akıntıya kaptırıverir. Bundan dolayı insanoğlu her zaman iyi değildir. Kuşkusuz, insanın ne zaman ve ne yapacağı açık değildir.

Çoğunlukla güvenli değildir. Beklenmedik bir an için nankör olan ve yararına iyi gören herkese kötülük yapabilir. İnsanlardan tam doğruluk beklenmez.

İnsanlık her zaman iyi değildir. Bazen, sütsüz damar damarını sessizce hareket eder ve gördüğü herkese kötülük yapar. İnsan değişken bir varlıktır.

Bu değişiklik bazen iyiye, bazen de kötüye doğru olur. İnsanları sürekli iyi yapan kendi benliğiyle kesintisiz mücadeledir. Bazen, bu mücadelede gevşek davranır, kendini kötü bir akıma kaybeder.

Bu nedenle, insanlar her zaman iyi değildir.

  • İnsanoğlu çiğ süt emmiş atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İnsanoğlu çiğ süt emmiş atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İnsanoğlu çiğ süt emmiş atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İnsanoğlu çiğ süt emmiş atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İnsanoğlu çiğ süt emmiş atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İnsanoğlu çiğ süt emmiş atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri