İp inceldiği yerden kopar

Bir durum, bir olay ve bir iş en zayıf yerinden, en çürük noktasından bozulur veya kopar. İslam ın şartı beş, altıncısı insaf demişler. Kelimei şahadet getirmek, namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek, zekat vermek islam dininin beş temel buyruğudur.

Eğer bu beş şarta bir şart daha eklenecek olsaydı, bu mutlaka insaflı olmak olurdu. Çünkü insaf sahibi olmak, müslümanlar için son derece önemli bir vasıftır. Bir durum, en çürük yerinden patlak verir.

Bir konudaki anlaşmazlık en hassas noktasından patlak verir. Bir yapı, malzemenin çürüdüğü kısmından, bir işletme, yönetim kademesinde meydana gelen acz ve çaresizlikten çöker. Bir toplumda, hassas olduğu konularda birbirine düşürülürse zayıf düşer ve dağılır.

Sonuç olarak bir durum, en çürük, en zayıf yerinden patlak verir. Bir durum, bir olay ve bir iş en zayıf noktadan, en çürük noktadan bozulur veya kırılır. İslam'ın durumunun beşinci ve altıncı olduğunu söylediler.

Shahada'ya kelime getirmek, dua etmek, oruç tutmak, hacca gitmek, zekat vermek İslam dininin beş temel emridir. Bu beş koşuldan biri eklenirse, kesinlikle merhametli olur. Çünkü adalete sahip olmak Müslümanlar için son derece önemli bir niteliktir.

Bir durum en çürük yerden patlar. Bir konuyla ilgili bir anlaşmazlık en hassas noktasından doğar. Bir yapı, malzeme çürümesi kısmından, bir işletme, yönetim düzeyinde ortaya çıkan çaresizlik ve çaresizlikten çöker.

Bir toplumda, hassas konularda birbirlerine getirilirse, zayıf ve dağınık olacaktır. Sonuç olarak, çürük, en zayıf yerden bir durum patlar.

  • İp inceldiği yerden kopar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İp inceldiği yerden kopar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İp inceldiği yerden kopar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İp inceldiği yerden kopar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İp inceldiği yerden kopar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İp inceldiği yerden kopar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri