İt ürür kervan yürür

Gerçekleşmesi doğal olan işlere, durumlara karşı çıkılsada engellenemez. Bu bakımdan kötü niyetli kimselerin sözlerine ve davranışlarına aldırış etmeden, doğru bilinen yolda ilerlemeye devam edilir. Gerçekleşmesi doğal olan işler engellenemez.

Doğru yolda olanlara çatanlar, kervana saldıran itlere benzerler. Bu tür karşı koymalar, kervanın yürüyüşünü engelleyemez. Ürümek, havlamak.

Doğru yolda olanlara çatanlar, kervana ürüyen köpekler bu kervana benzer. Bu tür karşı koymalar, yürüyüşü engelleyemez. Meyveli ağacın taşlanması gibi, iyilikte yarışan kimselerle uğraşanlar çok olur.

Kıskançlık bazen insanı kudurtur. Doğru yolda olanlara çatanlar, bir yerden geçen kervana ürüyen itlere benzerler. Bu tür karşı koyma ve sataşmalar, yürüyüşü engelleyemez.

Akıl ve inanç sahibi insanlar, kınayanın kınamasına rağmen hak bildikleri yolda yürürler. Kötü tenkitlere aldırmadan yoluna devam etmenin iyi olacağını belirtmek için söylenir. Gerçekleşmesi doğal olan işler, durumlara karşı çıkılsa bile önlenemez.

Bu bağlamda, kötü niyetli kişilerin kelimeleri ve davranışları ne olursa olsun, bilinen doğru yolda ilerlemeye devam etmektedir. Gerçekleştirilmesi doğal olan işler önlenemez. Doğru yolda olanları çalanlar, kervana saldıran atlara benzerler.

Bu tür bir muhalefet karavanın yürümesini engelleyemez. Nasıl havlanır, havlar. Doğru yolda olanlara çalanlar ve karavanda üreyen köpekler bu karavan gibidir.

Bu tür muhalefetler yürümeyi engelleyemez. Meyve ağacının taşlanması gibi lehte rekabet edenlerle uğraşan birçok kişi var. Kıskançlık bazen insanları delirtir.

Doğru yolda olanları çalanlar, bir yerden geçen bir karavandan üreyen atlara benzerler. Bu tür bir muhalefet ve zorbalık, yürümeyi engelleyemez. Bilgelik ve inançlı insanlar kınanın kınanmasına rağmen hak ettikleri yolu yürürler.

Kötü eleştiriden endişe etmeden devam etmenin iyi olacağını belirtiyor.

  • İt ürür kervan yürür atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İt ürür kervan yürür atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İt ürür kervan yürür atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İt ürür kervan yürür atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İt ürür kervan yürür atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İt ürür kervan yürür atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri