İt iti ısırmaz

Aynı düşüncede ve aynı yapıda olan insanlar birbirlerine zarar vermezler, birbirlerini korurlar. Hilebaz, ahlaksız, başkalarına kötülük etmeyi alışkanlık haline getiren insanlar birbirlerini gayet iyi tanırlar. Bu yüzden birbirlerini anlayışla karşılar, birbirlerine rahatsızlık verip kötülük etmekten mümkün olduğunca kaçınırlar.

Aynı çıkar için çalışanlar birbirlerine zarar vermez. Kurt komşusunu yemez. Hilebaz, sahtekar, başkalarına kötülük yapmayı alışkanlık haline getirmiş insanlar birbirlerini çok iyi tanırlar.

Bu yüzdende aynı ortamda bulunuyorlarsa eğer çıkarlarından dolayı birbirlerini anlayışla karşılar ve birbirlerine zarar vermekten kaçınırlar. Aynı düşünce ve yapıya sahip insanlar birbirlerine zarar vermez, birbirlerini korurlar. Başkalarını tanıyan aldatıcı, ahlaksız, alışılmış insanlar birbirlerini çok iyi tanırlar.

Bu nedenle, birbirlerini anlayışla selamlarlar ve rahatsızlıktan ve kötülükten mümkün olduğunca kaçınırlar. Çalışanlar aynı ilgi için birbirlerine zarar vermezler. Kurt komşusunu yemiyor.

Dolandırıcı, dolandırıcı, başkalarına kötülük yapma alışkanlığı kazanmış insanlar birbirlerini çok iyi tanırlar. Bu nedenle, eğer aynı ortamdalarsa, çıkarları nedeniyle birbirlerini anlarlar ve birbirlerine zarar vermekten kaçınırlar.

  • İt iti ısırmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İt iti ısırmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İt iti ısırmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İt iti ısırmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İt iti ısırmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İt iti ısırmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri