İt ulur birbirini bulur

Aşağılık bir kimse bir konu üzerinde sesini yükselttiğinde aynı amacı güdenler onun etrafında toplanırlar. Adi, karaktersiz, aşağılık bir kişi, bir yerde varlık göstermeye başlayınca, aynı düşünce yapısındaki kişiler hemen onun çevresinde toplanırlar. Aşağılık kimse bir konu üzerinde sesini yükseltince aynı amacı güdenler o ses etrafındatoplanır, kendisiyle birleşirler.

Kötü bir kimse sesini yükseltince aynı amacı taşıyan kişilerde onunla birleşir. Kötü niyetli, adi ve aşağılık kimseler, bir toplumda veya herhangi bir yerde, bir konu ile ilgili görüşlerini ve düşüncelerini sesli bir şekilde dile getirdiği zaman aynı düşünce yapısına sahip birçok insan o kişinin etrafına doluşur. Aşağılık bir kişi bir konuda sesini yükselttiğinde, aynı amacı izleyenler onun etrafında toplanır.

Ortak, karaktersiz, aşağı bir insan bir yerde var olmaya başladığında, aynı zihniyetteki insanlar hemen onun etrafında toplanır. Aşağılık kişi bir konuda sesini yükselttiğinde, aynı amacı sürdürenler o sesin etrafında toplanır ve onunla birleşirler. Kötü bir insan sesini yükselttiğinde, aynı amaca sahip olanlarla birleşir.

Kötü niyetli, sıradan ve aşağılık insanlar bir toplumdaki veya herhangi bir yerdeki bir konu hakkındaki görüşlerini ve düşüncelerini dile getirdiğinde, aynı zihniyete sahip birçok kişi o kişi tarafından kuşatılır.

  • İt ulur birbirini bulur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İt ulur birbirini bulur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İt ulur birbirini bulur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İt ulur birbirini bulur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İt ulur birbirini bulur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İt ulur birbirini bulur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri