İti an çomağı hazırla

Aralarında problem olan kişiler karşılaştıklarında, kavga ve tartışma yaşanabileceğini unutmamalılar. Bu atasözü günümüzde istenmeyen biri geldiğinde söylenen yarı şaka, yarı gerçek bir sözdür. Aşağılık bir kişiden söz edildiğinde kulağına gidebileceği düşünülerek önlem almak gerekir.

Kötü kişiden bahsediyorsan o gelince denir. Kişiler yaşantılarını çoğu zaman iyi geçirmek istese bile, kötü ve zarar verici insanlar buna engel olmakla yükümlüymüş gibi köstek olur. Sevmediğimiz, tahammül edemediğimiz insanlar ile iç içe yaşarken, hatta konusunu konuşuyorken, bu konunun üstüne sanki biliyormuş gibi gelmesi, bu atasözünün söylenmesine neden olur.

Günlük hayatta hala popüler olarak kullandığımız bu atasözümüzü, sevmediğimiz insanların, kendi bahsi üzerine gelmesi ile istem dışı olarak söyleriz. Sorunları olan insanlar tanıştıklarında bir kavga ve tartışma olabileceğini unutmamalıdır. Bu atasözü yarım şaka, bugün istenmeyen biri olduğunda söylenen yarı gerçek bir kelimedir.

Aşağılık bir kişiden bahsedildiğinde, kulağa gidebileceğini göz önünde bulundurarak önlem almak gerekir. Kötü kişiden bahsediyorsan, o geldiğinde çağırılır. İnsanlar sık ​​sık hayatlarını iyi geçirmek isteseler bile, kötü ve zararlı insanlar bunu önlemek zorunda gibi utanç duyarlar.

Sevmediğimiz ve tahammül edemediğimiz insanlarla yaşarken, konu hakkında konuşsak bile, sanki bu atasözünün söylenmesine neden olduğu anlaşılıyor. Günlük hayatta hala kullandığımız bu atasözünü, sevmediğimiz insanlar bahislerine geldiğinde istemeden söylüyoruz.

  • İti an çomağı hazırla atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İti an çomağı hazırla atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İti an çomağı hazırla atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İti an çomağı hazırla atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İti an çomağı hazırla atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İti an çomağı hazırla atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri