İtle çuvala girilmez

Bilgisiz, düzenbaz, bayağı, taşkın kimselerden uzak dur. Onlarla iş yapmak, yakın ilişki kurmak, tartışmaya girmek, hatta kavga bile etmek sakıncalıdır. Edepsiz ve saldırgan bir kimse ile bir konu üzerinde tartışmak ve kavgaya tutuşmak doğru değildir.

Edepsiz ve saldırgan kimse ile bir konu üzerinde karşılaşmak ve kavgaya tutuşmak doğrudeğildir. Saldırgan ve edepsiz kimse ile bir konu üzerinde tartışılmaz, onunla ortak iş tutulmaz, birlikte hareket edilmez. Böyle kimselerle arkadaşlık Kuran kimse büyük zarar görür.

Cahil, aldatıcı, kaba, su basmış insanlardan uzak durun. Onlarla iş yapmak, yakın ilişkiler kurmak, tartışmak ve hatta savaşmak elverişsizdir. Bir konu hakkında tartışmak ve yaramaz ve saldırgan biriyle kavga etmek doğru değildir.

Bir konuda yaramaz ve saldırgan biriyle tanışmak ve savaşmak doğru değildir. Bir konuda agresif ve yaramaz bir kişi ile tartışılmaz, onunla ortak bir iş tutulmaz, birlikte herhangi bir işlem yapılmaz. Böyle insanlarla arkadaşlık yapan herkes çok acı çeker.

  • İtle çuvala girilmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İtle çuvala girilmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İtle çuvala girilmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İtle çuvala girilmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İtle çuvala girilmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İtle çuvala girilmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri