İyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı

İyilik yapan bir kişiye iyilik yapmak kolaydır. Doğal olan bu tavrı hemen herkes gösterebilir. Önemli olan kötülüğü dokunan birine iyilik edebilmektir ki, bunu herkes yapamaz.

Bunu ancak mert, faziletli ve olgun kimseler başarabilir. İyiliğe karşı iyiliği herkes yapabilir, önemli olan kötülüğe karşı iyilik yapabilmektir. Herkes iyiliğe karşı iyilik yapabilir.

Bu doğal ve kolaydır. Zor olan, kötülüğe karşı iyilik yapmaktır. Ancak erdemli, hoşgörülü ve olgun kişi, kötülüğe karşı iyilik yapar.

İyiliğe karşı iyilik etmek olağanüstü bir şey değildir. Bunu herkes yapabilir. Herkesin yapamadığı şey, kötülüğe karşı iyilik etmektir.

Bunu yapabilen kişi olgunluk ve erdemlilik örneğidir. İyiliğe karşı iyilik etmek pek önemli değildir. Bunu yapabilen kişi olgun ve erdemli kişidir.

İyi yapan birine iyilik yapmak kolaydır. Hemen hemen herkes bu doğal tavrı gösterebilir. Önemli olan, kötülüğe dokunan birine iyi davranabilmektir, herkes bunu yapamaz.

Bunu ancak olgun, ağırbaşlı ve olgun insanlar başarabilir. Herkes iyiye karşı iyilik yapabilir, önemli olan kötülüğe karşı iyilik yapmaktır. Herkes iyiye karşı iyilik yapabilir.

Bu doğal ve kolaydır. Zor olan, kötülüğe karşı iyilik yapmaktır. Fakat erdemli, hoşgörülü ve olgun bir insan kötülüğe karşı iyi gelir.

İyiliğe karşı iyilik yapmak olağanüstü bir şey değildir. Bunu herkes yapabilir. Herkesin yapamayacağı şey kötülüğe karşı iyilik yapmaktır.

Bunu yapabilen kişi olgunluk ve erdem örneğidir. İyiliğe karşı iyi olmak çok önemli değil. Bunu yapabilen kişi olgun ve erdemli bir kişidir.

  • İyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri