İyilik et denize at balık bilmezse halik bilir

Yaptığın iyiliklerden karşılık bekleme, yaptığın iyilik boşa çıksada kıymeti bilinmesede sen iyilik yapmaya devam et. Bunu yüce Allah görür. Bu davranışından ötürü seni bu dünyada olmasa bile öbür dünyada mutlaka ödüllendirir.

Hemde kat kat fazlasıyla. Karşılık beklemeden iyilik yap. İlgili, senden iyilik gördüğünü bilmesede Allahtanrıiyilik yaptığını bilir ve sen bu davranışından dolayı bir iç rahatlığı duyarsın.

İyilik, karşılık beklemeden yapılmalıdır. İyilik ettiğin kimse senden iyilik gördüğünü bilmese de Allah iyilik yaptığını bilir ve seni ya bu dünyada yada öteki dünyada mutlaka ödüllendirir. Halis niyetle yapılan hiçbir iş karşılıksız kalmaz.

Yaptığınız iyilikleri beklemeyin, yaptığınız iyilik israf edilmiş olsa bile, değeri bilinmese bile iyilik yapmaya devam edin. Yüce Allah bunu görür. Bu davranış nedeniyle, bu dünyada olmasa da sizi kesinlikle diğer dünyada ödüllendirecektir.

Birçok kez. Para beklemeden iyi yapın. Alakalı, sizden iyilik gördüğünü bilmese bile, Tanrı iyilik yaptığını bilir ve bu davranış nedeniyle kendinizi rahat hissedersiniz.

İyilik bir yanıt beklemeden yapılmalıdır. Yaptığınız kimse iyi yaptığınızı bilmese bile, Tanrı onun iyi yaptığını bilir ve sizi bu dünyada ya da diğer dünyada ödüllendirir. Saf niyetle yapılan hiçbir iş ücretsiz olmayacaktır.

  • İyilik et denize at balık bilmezse halik bilir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • İyilik et denize at balık bilmezse halik bilir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • İyilik et denize at balık bilmezse halik bilir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • İyilik et denize at balık bilmezse halik bilir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • İyilik et denize at balık bilmezse halik bilir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • İyilik et denize at balık bilmezse halik bilir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki İ Harfi ile Başlayan Atasözleri