Şöhret felakettir

Herkesçe bilinme, tanınma ve bir üne kavuşma insanın lehineymiş gibi görünüyorsada aslında daha çok aleyhinedir. Şöyle ki, kişi belki şöhreti sayesinde kimi maddi imkanlara kavuşabilir ama kaybettikleri daha fazladır. Çok ünlenmek insanı kibirli yapar, insana ne olduğunu unutturur, yavaş yavaş gerçek dostlarını kaybeder.

Herkesin dikkati üzerinde olduğu için doğal ve özgür bir şekilde yaşayamaz, aşırı ilgiler onu sürekli rahatsız eder, dolaylı olarak kimi istekler ve baskılarla karşılaşır, bütün bunlar onu sıkıntıya ve bunalıma sürükler, huzuru kalmaz, suni bir hayatın esiri olur. Ünlü olmak birçok sıkıntıyıda beraberinde getirir. Herkes biliniyor, tanınmış ve itibar kazanmış gibi görünse de, aslında insana karşı.

Yani, kişi şöhreti nedeniyle bazı finansal fırsatlara sahip olabilir, ancak kaybettiklerinden daha fazlasıdır. Çok ünlü olmak insanı kibirli yapar, olanları unutturur, yavaş yavaş gerçek arkadaşlarını kaybeder. Herkesin dikkatini çektiği için, doğal ve özgürce yaşayamaz, aşırı sıkıntı sürekli onu rahatsız eder, dolaylı olarak arzu ve baskılarla karşılaşır, tüm bunlar onu sıkıntıya ve depresyona götürür, barışı yoktur, yapay bir yaşamın esiri olur.

Ünlü olmak birçok sıkıntı getirir.

  • Şöhret felakettir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Şöhret felakettir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Şöhret felakettir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Şöhret felakettir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Şöhret felakettir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Şöhret felakettir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ş Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ş Harfi ile Başlayan Atasözleri