Şakanın sonu kakadır

El veya dil ile yapılan şakadan, eninde sonunda hoş olmayan bir durum veya kavga çıkar. Devamlı şaka yapmak doğru değildir. Önce güzel ve eğlenceli gelirsede bir zaman sonra dayanma gücü azalır ve küçük kırgınlıklar ortaya çıkar, sonunda dostlukların bile bozulduğu olur.

Devamlı şaka yapmak hatalıdır. Önce güzel ve eğlenceli gelirsede bir zaman sonra dayanma gücü azalır ve küçük kırgınlıklar ortaya çıkar. Şakayı dozuna bırakmak, gereğinden fazla uzatmamak lazımdır.

Şaka sürüp gittikçe tatsızlaşır, kırıcı olur, dostluğu bozar. Hoş olmayan bir durum veya kavga sonunda el veya dil ile yapılan şakadan ortaya çıkar. Sürekli şaka yapmak doğru değil.

İyi ve eğlenceli görünse bile, bir süre sonra dayanıklılığı azalır ve küçük hayal kırıklıkları ortaya çıkar ve arkadaşlıklar bile bozulur. Sürekli şaka yapmak yanlış. Hoş ve eğlenceli hissetmesine rağmen, bir süre sonra dayanıklılığı azalır ve küçük hayal kırıklıkları ortaya çıkar.

Şakayı dozdan fazla bırakmak, gereğinden fazla uzatmamak gerekir. Şaka gittikçe daha tatsız, yıkıcı, bozulan dostluk olmaya devam ediyor.

  • Şakanın sonu kakadır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Şakanın sonu kakadır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Şakanın sonu kakadır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Şakanın sonu kakadır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Şakanın sonu kakadır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Şakanın sonu kakadır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Ş Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Ş Harfi ile Başlayan Atasözleri