Açık ağız aç kalmaz

Çalışan, didinen, ne istediğini bilen, bıkmadan usanmadan bunu dile getiren kişi geçim yolunu bulur, muhtaç duruma düşmez, aç kalmaz. İsteklerini uygun bir biçimde söylemesini bilen kimse, onları önünde sonunda elde eder. İhtiyacının ne olduğunu bilen ve bunu söylemekten çekinmeyen, çalışıp, didinen kişi geçimini sağlayacak bir yol bulur, muhtaç duruma düşmez, aç kalmaz.

İsteklerini uygun bir biçimde söylemesini bilen kişi onları eninde sonunda elde edecektir. Ne aradığını, ne istediğini bilen ve bunu sürekli dile getiren kimse amacına ulaşır. Yaşamak sorunda olduğunu bilen kimse geçim yolunu arar, bulur.

Bir şeyi ısrarla isteyenler onu elde ederler. Çalışan, sakin, ne istediğini bilen ve yorulmadan söyleyen kişi, geçim yolu bulur, muhtaç duruma düşmez, aç kalmaz. İsteklerini uygun şekilde nasıl konuşacağını bilen herkes sonunda onları alır.

Neye ihtiyacı olduğunu bilen ve bunu söylemekte tereddüt etmeyen, geçimini ve çalışmasını sağlamanın, geçimini sağlayan, ihtiyaca düşmeyen ve açlıktan ölmeyen kişi. İsteklerini nasıl konuşacağını bilen bir kişi sonunda onları alacaktır. Ne aradığını ve ne istediğini bilen kişi sürekli olarak amacına ulaşır.

Yaşamanın bir sorun olduğunu bilen herkes, geçim kaynağı arar ve bulur. Israrla bir şey isteyenler anlıyor.

  • Açık ağız aç kalmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Açık ağız aç kalmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Açık ağız aç kalmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Açık ağız aç kalmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Açık ağız aç kalmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Açık ağız aç kalmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri