Açık yaraya tuz ekilmez

Acısı ve derdi taze olan bir kimsenin üzüntüsünü artıracak söz ve davranışlardan kaçınmak gereklidir. Acısı henüz taze olan bir kimsenin üzüntüsü, birtakım söz ve davranışlarla artırılmamalıdır. Bu durumdaki insanların acılarını hafifletmek için moral ve motivasyonu arttırıcı yollar aranmalıdır.

Açık yerde tepecik kendini dağ sanır. Kıymetli, yetenekli kimselerin bulunmadığı veya az bulunduğu bir yerde, kendinde azda olsa bir şey bulunan kimse böbürlenmeye, büyüklük taslamaya başlar. Acısı taze olan kimsenin üzüntüsü, birtakım söz ve davranışlarla artırılmamalıdır.

Acısı henüz taze, başına gelen musibetin ilk etkisini henüz tam olarak üzerinden atamamış kimsenin üzüntüsü, bir takım söz ve davranışlarla hatırlatılmamalı yada arttırılmamalıdır. Mustarip insanlara daha fazla acı vermemelidir. Acısı ve ıstırapları taze olan bir kişinin üzüntüsünü artıracak kelime ve davranışlardan kaçınmak gerekir.

Hala taze olan bir kişinin hüznü bazı kelimeler ve davranışlarla artırılmamalıdır. Bu durumdaki insanların acılarını hafifletmek için moral ve motivasyonu artırma yolları araştırılmalıdır. Açık yerde, yükseltide bir dağ olduğunu düşünüyor.

Kıymetli, yetenekli insanların olmadığı veya az olduğu bir yerde, kendi başına bir şey olan herkes övünmeye ve boyutlandırmaya başlar. Taze olan kimsenin üzüntüsü bazı kelimeler ve davranışlarla artırılmamalıdır. Hala taze olan ıstırabın ilk etkisini yenememiş olan kimsenin üzüntüsü, bazı kelimeler ve davranışlarla hatırlatılmamalı veya arttırılmamalıdır.

Artık acı çeken insanlara zarar vermemelidir.

  • Açık yaraya tuz ekilmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Açık yaraya tuz ekilmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Açık yaraya tuz ekilmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Açık yaraya tuz ekilmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Açık yaraya tuz ekilmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Açık yaraya tuz ekilmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri