Açın imanı olmaz

Aç olan kimseden her türlü kötülük beklenebilir. İnsanın ruhundan önce bedeninin tok olması gerekir. Karnı aç olan kimse, karnını doyurabilmek için her şeyi yapar, insafsızdır, ahlak ve din kurallarıda tanımaz.

Herhangi bir ihtiyacı olan bazı kişiler bu ihtiyaçlarını karşılamak için kuralları hiçe sayabilirler. Aç olan kimse, karnını doyurabilmek için her şeyi yapar, insafsızdır, ahlak ve din kurallarıda tanımaz. Aç insan yükset kıymetlere değer vermez.

Açlık, insanın en sabır sınayıcı noktasıdır. Aç olan insanın gözü karnını doyurmaktan başka bir şey görmez. Bu yüzden açlık çeken kimse ahlak ve iman bilmez.

Açlığını gidermek için elinden gelen her şeyi yapar, bu yapacağı kötü bir şey olsa bile çabalar. Aç olan herkesten her türlü kötülük beklenebilir. İnsan ruhundan önce bedeni dolu olmalıdır.

Aç olan herkes midesini beslemek için her şeyi yapar, acımasızdır ve ahlaki ve dini kuralları tanımamaktadır. Herhangi bir ihtiyacı olan bazı insanlar, bu ihtiyaçları karşılamak için kuralları göz ardı edebilir. Aç olan kişi midesini beslemek için her şeyi yapar, acımasızdır ve ahlaki ve dini kuralları tanımamaktadır.

Aç insanlar yüksek varlıklara değer vermezler. Açlık insan sabır testçisidir. Aç kişinin gözü midesini beslemekten başka bir şey görmez.

Bu yüzden açlık çeken bir kişi ahlak ve inancı bilmez. Bu kötü bir şey olsa bile, açlığını gidermek için elinden geleni yapıyor.

  • Açın imanı olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Açın imanı olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Açın imanı olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Açın imanı olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Açın imanı olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Açın imanı olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri