Açın kursağına çörek dayanmaz

Yoksulluk içinde bulunan kimsenin bir eksiği giderilse başka bir eksiği kendini gösterir. Maddi sıkıntılar içinde yaşan kimse kolay kolay zenginliğe, rahata kavuşamaz. Çünkü bir eksiğini tamamlasa, başka bir eksiği ortaya çıkar.

Yoksulluk içinde bulunan kimse kolay kolay genişliğe kavuşamaz. Bir eksiği giderilirsebaşka bir eksiği kendini gösterir. Açlık ve yokluk içinde yaşayan kimsenin kazandığı gelir tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yetmez.

Eline geçeni ilk fırsatta harcamaya bakar. Harcadığıyla bir ihtiyacını kapatır. Fakat bir başka ihtiyacı gün yüzüne çıkar.

Tamamıyla tüm eksiklerini gideremez ve kolay kolay rahatlığa erişemez. Yoksulluk içindeki insanlardan biri ortadan kaldırılırsa, başka bir boşluk kendini gösterir. Mali zorluklarda yaşayan hiç kimse kolayca servet ve rahatlık elde edemez.

Çünkü bir eksikliği tamamlarsa, başka bir eksiklik ortaya çıkar. Yoksulluk içinde olan hiç kimse kolayca genişliğe ulaşamaz. Bir eksiklik giderilirse, başka bir eksiklik kendini gösterir.

Açlık ve yoksulluk içinde yaşayan herkesin kazandığı gelir, tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli değildir. En erken fırsatta harcamaya bakar. Harcadıklarıyla bir ihtiyacı karşılar.

Ama bir başka ihtiyaç da gün ışığına çıkıyor. Tüm eksikliklerini tamamen ortadan kaldıramaz ve rahatlığa kolayca ulaşamaz.

  • Açın kursağına çörek dayanmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Açın kursağına çörek dayanmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Açın kursağına çörek dayanmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Açın kursağına çörek dayanmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Açın kursağına çörek dayanmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Açın kursağına çörek dayanmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri