Açın uykusu gelmez

Aç olan kimse, kendisine ne kadar rahatlık sağlanırsa sağlansın, dinlendirilemez. Bir şeye ihtiyaç duyan kimse, ancak onun giderilmesiyle rahata kavuşturulabilir. Karnı aç olan kişi, ne türlü rahatlık sağlanırsa sağlansın, dinlendirilemez, uyuyamaz.

Bir ihtiyacı bulunan kimse, ancak ihtiyacının giderilmesiyle rahata kavuşturulabilir. Bir kimse karnı aç bir şekilde yatıyorsa uyuyamaz. Yemek yemek, karnımızın doyması günlük ihtiyaçlarımızdan biri olduğu için aynı zamanda yaşamımızı sürdürmemiz için zorunlu bir ihtiyaç olduğundan aç kimseye ne kadar rahat bir ortam sunulmuş olsada bu ihtiyaç karşılanmadan rahata kavuşamaz.

Ne kadar rahat olursa olsun açlar dinlenemez. Bir şeye ihtiyaç duyan herkes sadece onu kaldırarak rahatlayabilir. Aç olan kişi dinlenemez, uyuyamaz, konfor ne olursa olsun.

İhtiyacı olan bir kişi ancak ihtiyacını karşılayarak rahatlayabilir. Bir kişi aç uzanıyorsa uyuyamaz. Yemek yemek ve yemek günlük ihtiyaçlarımızdan biri olduğundan, yaşamlarımıza devam etmek de zorunlu bir ihtiyaçtır, ancak aç olan herkese rahat bir ortam sunulsa bile, bu karşılanmadan gerçekleştirilemez.

  • Açın uykusu gelmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Açın uykusu gelmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Açın uykusu gelmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Açın uykusu gelmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Açın uykusu gelmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Açın uykusu gelmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri