Aç aman bilmez çocuk zaman bilmez

Aç, yemek yeme ihtiyacı olan, yemesi gereken kimsedir. Bu insanın düşünceside karnını doyurmaktır. Onun bu isteği kimi özürlerle giderilip geçiştirilemez, böyle yapılmak istenirse kimi anlamsız ve aşırı davranışlara kaymasına neden olunur.

Çocuklarda bir şey istediler mi hemen onun yerine getirilmesini isterler, beklemek nedir bilmezler. Aç hiçbir mazeretle susturulamaz, çocukda istediği şeyi hemen elde etmek ister. Aç, hiçbir mazeretle susturulamaz.

Çocukda bir şey istedi mi, beklemek bilmez. Aç kimse hiçbir gerekçeyle susturulamaz, açlığı giderinceye kadar söyleyeceğini söyler, yapacağını yapar. Çocuk bir şey isteyince zamanımı, yerimi diye düşünmez.

Açda çocukda akla göre hareketler etmez. Aç yemek yemeye ihtiyacı olan, yemek yemeye ihtiyacı olan birisidir. Bu kişinin düşüncesi midesini beslemektir.

Bazı arzuları bazı özürlerle ortadan kaldırılamaz ve eğer bunu yapmak istiyorsa anlamsız ve aşırı davranışlarından bazılarına neden olur. Çocuklarda bir şey istiyorlarsa, hemen yerine getirilmesini istiyorlar, ne bekleyeceklerini bilmiyorlar. Aç hiçbir mazeretle susturulamaz, çocuk istediği şeyi hemen almak ister.

Aç bir mazeretle susturulamaz. Çocukta bir şey istedi mi, beklemeyi bilmiyor. Aç olan kimse hiçbir sebepten dolayı susturulamaz, açlığı giderene kadar söyleyeceğini söyler, o yapar.

Çocuk bir şey istediğinde benim zamanımı ve yerimi düşünmez. Aç bir çocukta zihne göre hareket etmez.

  • Aç aman bilmez çocuk zaman bilmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aç aman bilmez çocuk zaman bilmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aç aman bilmez çocuk zaman bilmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aç aman bilmez çocuk zaman bilmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aç aman bilmez çocuk zaman bilmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aç aman bilmez çocuk zaman bilmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri