Aç domuz darıdan çıkmaz

Kötü yaradılışlı aç olan kimse kime, neye zarar verdiğini düşünmeden sadece karnını doyurmaya bakar. Aç gözlü insanlar sürekli varlıklarına varlık katmak için çaba gösterirler. Bunu yaparkende kime, neye zarar verdiğini umursamazlar.

Karnı aç olan kişi, karnını doyurma fırsatı yakaladığında kime ne zarar verdiğine aldırmaz. Onun tek düşündüğü, karnını doyurmak, açlığını gidermektir. Kötü yaradılışlı açın düşündüğü tek şey, karnını doyurmaktır.

Bunu yaparken kime, neyezarar verdiğini düşünmez. Kötü olan kişiler acıktığı andan itibaren sadece karınlarını doyurmayı düşünürler. Fakat bunu normal bir şekilde değil sonunda kime veya neye zarar vereceğini gözüne kestirmeden düşünür.

Birine kötülük yapacağı umurunda olmaz sadece yemek yemek ister. Acıkmış bir aç adam, kime zarar verdiğini düşünmeden sadece midesini beslemeye çalışır. Açgözlü insanlar sürekli varlıklarına varlık eklemek için çalışırlar.

Bunu yaparken, kimin veya neyin zarar verdiğini umursamıyorlar. Aç olan kişi karnını besleme fırsatına sahip olduğunda, kimin neye zarar verdiğini umursamaz. Tek düşündüğü midesini beslemek, açlığını tatmin etmektir.

Kötü yaratılmış bir açlık hakkında düşündüğü tek şey midesini beslemektir. Bunu yaparken kime ne yaptığını düşünmez. Kötü insanlar midelerini sadece aç oldukları andan itibaren beslemeyi düşünürler.

Ancak bunu normal bir şekilde değil, nihayetinde kimin ya da neyin yaralayacağını tahmin etmeden düşünüyor. Birinin kötülük yapmasını umursamıyor, sadece yemek istiyor.

  • Aç domuz darıdan çıkmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aç domuz darıdan çıkmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aç domuz darıdan çıkmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aç domuz darıdan çıkmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aç domuz darıdan çıkmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aç domuz darıdan çıkmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri