Aç gözünü açarlar gözünü

Uğraşılarında, giriştiğin işlerinde uyanık bulunup dikkatli olman gerekir, yoksa umulmadık, beklenmedik bir anda büyük zararlarla karşı karşıya kalabilirsin. Bu beladan sonra aklın başına gelir ama iş işten geçmiş olur. Yaptığın işlerde uyanık davranmazsan çok kötü durumlarla karşılaşır, gözünü dört açmak zorunda kalırsın.

Her işinde uyanık bulun. Yoksa öyle silleler yersin ki gözünü dört açmak zorunda kalırsın. Her zaman uyanık bulun.

Aksi halde öyle silleler yersin, seni öyle kandırırlarki gözünü dört açmak zorunda kalırsın. Dikkatli olup önlem almanın başarıdaki payını anlatır. Herhangi bir durumda dikkatli bulunmanın, önlem almanın başarılı olmadaki payı büyüktür.

Giriştiğimiz işin gereklerini yerine getirmek, başarısızlığa neden olabilecek engelleri ortadan kaldırmak gerekir. Gözünü açmak, bir şeyi dikkatle incelemek demektir. Gözünü açmayanlar, dikkatli ve uyanık bulunmakla elde edebilecekleri kazançtan yoksun kalabilecekleri gibi, bir takım acılı olaylarla gereken dersi almak zorunda kalabilirler.

Gözünü açmak başka şeydir, açıkgözlü olmak başka şeydir. Açıkgöz çoğu kez kendi çıkarı için uygunsuz davranışlarda bulunmaktan çekinmez. Gözünü açan kişi ise daha çok, kendine yapılabilecek haksızlıkları engelleme çabasında olur.

Her zaman uyanık ve dikkatli olmalıyız, yoksa başkaları bizi aldatabilir. Dikkatli olmayan hayatta acı tecrübelerle karşılaşır. İşinizde, işinizde dikkatli ve dikkatli olmalısınız veya beklenmedik, beklenmedik bir anda büyük hasarlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu sorundan sonra, aklınıza gelir, ancak iş yapılır. Çalışmanız konusunda uyanık değilseniz, çok kötü durumlarla karşılaşacaksınız ve gözlerinizi açmanız gerekecek. Her işte uyarı bulun.

Aksi takdirde, gözlerini açman için aptalca yersin. Her zaman uyanık ol. Aksi takdirde, aptalca yiyeceksin, seni çok aldatmak zorunda kalacaksın.

Dikkatlidir ve başarı ile harekete geçmenin payını anlatır. Her durumda, dikkatli olmak ve önlem almak başarıda büyük rol oynamaktadır. Üstlendiğimiz işin gereksinimlerini karşılamak ve başarısızlığa neden olabilecek engelleri kaldırmak gerekir.

Gözünüzü açmak, bir şeye dikkatlice bakmak demektir. Gözlerini açmayanlar, dikkatli ve uyanık olarak kazanabilecekleri kardan mahrum kalabilirler ve bazı acı verici olaylarla gerekli dersi almak zorunda kalabilirler. Gözlerini açmak başka, açgözlü olmak başka.

Açıkgöz çoğu zaman kendi yararına uygunsuz davranmaktan çekinmez. Öte yandan, gözünü açan kişi kendisine yapılabilecek adaletsizlikleri önlemeye çalışır. Her zaman dikkatli ve dikkatli olmalıyız, aksi halde bizi aldatabilir.

Dikkatsiz yaşamda acı verici deneyimlerle karşılaşır.

  • Aç gözünü açarlar gözünü atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aç gözünü açarlar gözünü atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aç gözünü açarlar gözünü atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aç gözünü açarlar gözünü atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aç gözünü açarlar gözünü atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aç gözünü açarlar gözünü atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri