Aç ile dost olayım diyen peşin karnını doyursun

Yakınlık kurduğumuz kimsenin sağlama olanağı bulunmayan şeyi, ondan beklemeden kendimiz elde etmeye çalışmalıyız. Dostluk kuracağımız kimsenin alma imkanı bulunmayan, mümkün olmayan şeyleri, ona güvenmeden, ondan beklemeden, kendimiz sağlamalıyız. İlişki kuracağımız kimsenin sağlaması olanağı bulunmayan şeyi, ona güvenmeden, kendimizsağlamalıyız.

Arkadaşlık kuracağımız kişilerden kendi ihtiyaçlarımızı karşılamalarını beklememeliyiz. Yokluk içinde yaşayan biriyle dostluk kurulacaksa eğer kişi önce karnını doyurup ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Bunun haricinde dostluk kurduğumuz yoksul kişiden bu ihtiyaçlarımızın karşılanması beklenemez.

Bu kişilerin böyle bir olanağı maalesef mevcut değildir. Kendimizi, onu beklemeden, karşılayamayacağımız şeyi almaya çalışmalıyız. Kendimize arkadaş edinemeyeceğimiz, satın alınamayan, imkansız, ona güvenmeden ya da beklemeden şeyler sağlamalıyız.

Kendimize, ona güvenmeden, kimseyle ilişki kurmak zorunda olmadığımız şeyleri sağlayabiliyoruz. Arkadaş olacağımız insanların kendi ihtiyaçlarımızı karşılamasını beklememeliyiz. Yoksulluk içinde yaşayan biriyle arkadaşlık kurulacaksa, kişi önce midesini doldurmalı ve ihtiyaçlarını karşılamalıdır.

Bunun dışında dostluk kurduğumuz fakir insanlardan bu ihtiyaçlar beklenemez. Ne yazık ki, bu insanlar için böyle bir fırsat yok.

  • Aç ile dost olayım diyen peşin karnını doyursun atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aç ile dost olayım diyen peşin karnını doyursun atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aç ile dost olayım diyen peşin karnını doyursun atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aç ile dost olayım diyen peşin karnını doyursun atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aç ile dost olayım diyen peşin karnını doyursun atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aç ile dost olayım diyen peşin karnını doyursun atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri