Aç kurt yavrusunu yer

Açın gözü kararmıştır, karnını doyurmak için ölümü bile göze alarak kendisinden kat kat güçlü olan yaratıklarla boğuşur. Aç olan, açlığını gidermek için, akla hayale gelmedik her türlü canavarlığı yapabilir. Aç olan, karnını doyurmak için canavarlığın en korkuncunu yapar.

Açlık insanı en yakınlarına karşı bile vahşice davranmağa sevk eder. Açlık, hiç bir şeye karşı saygılı değildir. Açlığa dayanmak insan için çok güçtür.

Nasıl kurdun gözü açken bir şey görmez yavrusunu yemeye kadar yeltenirse aynı şekilde insanın da gözü bir şey görmez sadece bu hissiyatını gidermeye odaklanır. En yakınındaki kişiye bile zararı dokunur aç bırakılan insanın. Gözleri karardı, ondan çok daha güçlü yaratıklarla mücadele ediyor, hatta karnını beslemek için ölüyor.

Aç olanlar, açlıklarını tatmin etmek için hayal etmedikleri her türlü canavarı yapabilirler. Aç karnını beslemek için en korkunç canavarlık yapar. Açlık, insanları en yakın akrabalarına karşı şiddetli davranır.

Açlık hiçbir şeye saygılı değildir. Açlığa direnmek insan için çok zordur. Kurt gözlerini açarken hiçbir şey görmediği gibi, çocuğundan kurtulmaya çalışır ve insan gözü hiçbir şey görmez.

En yakın kişi bile açlıktan yaralanacaktır.

  • Aç kurt yavrusunu yer atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aç kurt yavrusunu yer atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aç kurt yavrusunu yer atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aç kurt yavrusunu yer atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aç kurt yavrusunu yer atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aç kurt yavrusunu yer atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri